3 דרכים שיעזרו לכם להירגע

אנחנו חיים בעידן מאוד עמוס, אשר במידה רבה משפיע על האופן בו אנחנו מרגישים ועל איכות החיים שלנו. הדבר נכון על אחת כמה וכמה כאשר אנחנו מסתכלים על החיים בישראל. כמו שכולנו יודעים היטב, כפי שכולנו חווינו על בשרנו, אנחנו חיים בתקופה מאתגרת כמעט מכל בחינה. העניין הוא שאנחנו יודעים היום כי תופעות של לחץ, סטרס ואי נוחות מגבירות את הסיכויים לסבול ממחלות, לקשיי שינה. אגב, לתחושות של מתח, חרדה ולחץ יש אפקט כמו 'כדור שלג'. המתח מוביל לירידה באיכות השינה, אשר מגבירה את תחושת הלחץ וזו משפיעה על איכות השינה וזה משפיע לרעה על הגוף וכן הלאה וכן הלאה. היום אנחנו מכירים לא מעט פרקטיקות מעולמות המזרח אשר יכולות בהחלט לסייע במקרים מהסוג הזה. לא במקרה מיינדפולנס הפך פופולארי בשנים האחרונות. במאמר הבא ננסה להסביר קצת איך אנחנו יכולים להשתמש בנשימה שלנו כדי להרגיש טוב יותר. אם אתם מרגישים אי נוחות גוברת, לחץ ומועקה, אתם לא לבד. יש בהחלט מה לעשות ועל כך נסביר בהרחבה במאמר הבא. 

מה זה מיינדפולנס ואיך הוא יכול לעזור 

מיינדפולנס או בשמה העברי: קשיבות. היא טכניקה אשר מאפשרת לנו להתמקד במה שקורה כאן ועכשיו. מחקרים רבים שנערכו בנושא הגיעו למסקנה כי אנחנו, בני האדם, חושבים בדרך כלל בעיקר על מה שהיה בעבר ועל מה שיהיה בעתיד. אגב, בדרך כלל המחשבות שלנו יהיו שליליות. הסיבה לאופן החשיבה שלנו נעוצה באבולוציה. בתור מי שנאלצו לשרוד בג'ונגלים של אפריקה, בני האדם אשר הצליחו לשרוד, היו אלו אשר תמיד הצליחו לחשוב ולהיערך לגרוע מכל. העניין הוא שהיום, אנחנו לא באמת צריכים להיערך לגרוע מכל. אנחנו כבר לא צריכים לחשוש מדובים או ממותות שיפגעו בנו ומידות הלחץ אליהן אנחנו יכולים להגיע בגין דברים שלא באמת יכולים להזיק לנו, משפיעות לרעה על איכות החיים שלנו. קשיבות היא טכניקה המאפשרת לנו להתמקד במה שקורה כאן ועכשיו. כך אנחנו יכולים להרגיש כי בסופו של דבר, הכל בסדר. גם אם יש רגעים לא פשוטים. כעת, ברגע בו אנחנו נמצאים היום, הכל ממש בסדר. אבל כמובן להבין את זה בראש זה לא מספיק ואנחנו צריכים למצוא את הדרך לתרגל את אותן מחשבות מרגיעות. את זה נעשה על ידי תרגילי נשימות להרגעה. 

כמה תרגילים פשוטים וזמינים 

היתרון של תרגילי נשימות להרגעה הוא שאתם לא צריכים כלום. אתם לא צריכים לשלם על שום דבר, אתם לא צריכים הרבה זמן פנוי. כל שאתם צריכים זה את עצמכם, דרך לסמן את הזמן, טיימר למשל ורגע פנוי ושקט בו תוכלו להתכנס פנימה. תרגילי נשימות להרגעה בתחילה יהיו מעט מאתגרים. העניין הוא לאפשר לעצמכם לחזור על התרגול שוב ושוב בכל יום מחדש. אתם תראו לאורך הזמן איך אתם פשוט מחכים בציפייה לרגע בו תוכלו לנשום עמוק ולהתרכז בלא כלום. בשקט, בשלום שלכם עם עצמכם. אתם תראו איך אותם תרגילים מפחיתים עם הזמן את תחושת המתח והחרדה, מסייעים לשינה טובה יותר, משפרים את המערכת החיסונית וכן הלאה. קדימה, אז בואו נבין ביחד עכשיו אילו תרגילים יכולים לסייע לכם במידה רבה. 

תרגיל ראשון, סריקה של הגוף: 

התרגיל נועד למי שרוצים למקד את המחשבות במשהו ולא יודעים במה. הרי אנחנו לא רוצים לחשוב על כלום חוץ מעל הכאן ועכשיו והתרגיל הזה לכשעצמו יכול להיות מאתגר. תרגיל סקירת גוף מושלם עבורכם אם כן. זכרו, לכולם צצות מחשבות במהלך התרגול. פשוט שימו לב כאשר המחשבה מגיעה וחזרו להתמקד בסריקה. במהלך התרגיל תעברו על כל חלקי הגוף והרפו אותם. התחילו בראש, עברו על הצוואר, הידיים וכן הלאה. 

תרגיל שני, תרגיל נשימה במקטעים:

לפעמים כאשר אנחנו מרגישים במתח גדול, אנחנו ממש שוכחים לנשום עמוק. לכן, נסו לעצור. לעצום עיניים. הכניסו אוויר בספירה של ארבע. החזיקו את האוויר בפנים בספירה של ארבע ושחררו אותו בספירה של ארבע. קחו לעצמכם דקה או שתיים וכבר תרגישו טוב יותר. 

תרגיל שלישי, לחשוב על מקום בו תרצו להיות: 

אם אתם נמצאים בתחושה של אי נוחות אתם יכולים פשוט לעצום עיניים. לנשום כמה נשימות עמוקות ולדמיין את עצמכם בטבע, במקום בו אתם אוהבים לבלות. זה יכול להיות חוף הים, כר דשא רחב. נסו לחשוב על כל פרט באותו מקום קסום. אתם תראו איך לאחר חמש דקות של תרגול, תוך שאתם מקפידים על נשימה עמוקה, אתם מרגישים טוב יותר והרבה פחות מתוחים.

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

משכנתא עבור בעלי נכסים

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחנים אפשרויות שונות של קבלת משכנתא עבור מטרות שונות. האופציה הנדרשת ביותר היא הלוואה לצורך מימון רכישת דירה. רוב הציבור אינו

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל