חדשנות דיגיטלית הבאה לביטוי בכתיבת תוכן

הביטוי ׳התוכן הוא המלך׳ מוכר מאוד בשיווק הדיגיטלי! בעולם הדיגיטלי הרחב שבו המילים מרקדות על פני המסכים ויוצרות שלל של רעיונות מלהיבים, התוכן הוא השליט הבלתי מעורער!

אייל קליין, מייסד ומנכ״ל EKDESIGN ומומחה בתחום שיווק דיגיטלי, מדגיש כי כתיבת תוכן היא לב ליבה של התקשורת המקוונת והכוח המניע אנשים להשתתף וליצור קשרים. לכן, אי אפשר לקחת את כתיבת התוכן כדבר מובן מאליו!

לשנות את העולם על ידי שימוש במילים

כתיבת תוכן היא לא רק חיבור של מילים המופיעות על הדף. כתיבת תוכן התפתחה לצורת אומנות שמעוררת חיים בארגונים ובחברות, מעוררת רגשות ומשתפת את הקהל. התוכן הוא מעין מחול עדין של דמיון ואסטרטגיה שבו כל ביטוי נבחר בקפידה כדי לעורר את התגובה המיועדת.

לא בכדי השיווק הדיגיטלי משתמש באמירה ׳התוכן הוא המלך׳. אחרי הכול, התוכן הוא הסיבה לקיומו של האינטרנט!

אנשים מחפשים כל הזמן מידע, תשובות לבעיות המטרידות אותם, הם מנסים להתבדר ולהתחבר לאחרים ועושים זאת באמצעות תוכן באינטרנט. ובאשר למנועי החיפוש, גם הם מגיבים למאמצי יצירת התוכן המבוצעים על ידי מיליוני אתרים מקוונים.

מה זה ׳תוכן׳ באינטרנט?

מבחינת החדשנות הדיגיטלית, העידן הדיגיטלי משתמש בטכנולוגיות ובפלטפורמות מקוונות כדי לספק ליוצרי התוכן אינספור הזדמנויות ליצירת חוויות סוחפות. כתיבת תוכן התפתחה למדיום רבגוני שמסוגל להעסיק, לחנך ולבדר ומציע למשתמשים הן מאמרים אינטראקטיביים והן אינפוגרפיקה חזותית אסתטית ומושכת.

המונח ׳תוכן מקוון׳ בעולם השיווקי יכול לתאר מספר דברים, כולל סרטונים, תמונות, בלוגים ופוסטים במדיה החברתית. ניתן להשתמש בתוכן לתיאור חומרים כתובים, מסעות שופינג, סרטוני פרסום, פרסום מודפס ועוד. תוכן הוא בעצם כל דבר שאפשר למצוא בעולם הדיגיטלי.

תוכן איכותי עשוי לכלול מסרים של המותג, כותרות המושכות את תשומת לב המשתמשים, תכנים אינפורמטיביים, סרטונים מרגשים ומידע רלוונטי אחר הכולל גם את מילות המפתח שיביאו לאתר את המחפשים במנועי החיפוש.

יצירת תוכן בהוויה של עולם מקוטע

יצירת תוכן בעולם שבו טווח הקשב הולך ומתקצר, ועומס המידע הופך לנורמה מקובלת, היא קריטית ליצירת קשרים עם אנשים. למעשה, ׳תוכן׳ הוא החולייה המקשרת בין מותגים ללקוחות, ׳תוכן׳ גם מטפח מפגשים משמעותיים ומאפשר יצירת שותפויות ארוכות טווח.

כותבי תוכן יודעים כיצד לרתק את הלב והמוח באמצעות סיפור שמרתק, מסקרן ומשאיר את השפעתו המתמשכת על הסביבה הדיגיטלית.

תוכן מנוסח היטב הוא עוצמתי מאוד. למרות מגמת העלייה בשיווק החזותי (וידאו), עדיין התוכן הכתוב נותר אמצעי שיווק חשוב להפליא. אחרי הכול, מילים הן אמצעי התקשורת העיקרי שלנו והן מספקות לנו את הדרך הפשוטה ביותר להעברת מסרים. יתר על כן, מילים יכולות לגעת בעוצמה ובאופן ייחודי ברגשות שלנו. מילים משפיעות על המחשבות שלנו, הן מעוררות מגוון של רגשות, כולל שמחה, כאב או צער המניעים את הפעולות ואת ההחלטות שלנו, ומשפיעות על המוכנות שלנו להוציא כסף כדי לרכוש את המותג שלכם.

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

למה כדאי לתקן אייפד בחנות רשמית

תיקון האייפד בחנות רשמית או במרכז שירות מורשה מציע מספר יתרונות ומבטיח רמה גבוהה של איכות, מומחיות ושירות לקוחות. חנויות רשמיות משתמשות בחלקי אפל מקוריים

קרא עוד »
למה כדאי להביא מדביר כל שנה

הבאת מדביר מדי שנה זה אמצעי יזום ומניעתי המציע מספר יתרונות בשמירה על סביבה נקייה ממזיקים והגנה על הרכוש מפניהם. ביקורים קבועים של מדביר מאפשרים

קרא עוד »
למה כדאי לקחת את הילד לריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק יכול להציע יתרונות רבים לילדים המתמודדים עם אתגרים שונים. ריפוי בעיסוק יכול לעזור להתמודד עם עיכובים התפתחותיים אצל ילדים הקשורים למיומנויות מוטוריות, עיבוד

קרא עוד »
איזה עסקים צריכים מזכירה אישית

עסקים בגדלים ובתעשיות שונות יכולים להפיק תועלת ממזכירות אישית או עוזרות צמודות כדי לספק תמיכה אדמיניסטרטיבית, לנהל משימות ולייעל את התפעול של העסק. במאמר נביא

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל