איך יודעים אם הגיע הזמן להחליף את המקרר הישן בחדש?

איך יודעים אם הגיע הזמן להחליף את המקרר הישן בחדש?

המקרר הוא אחד ממכשירי החשמל הביתיים שבדרך כלל פועל היטב ללא בעיות. תוחלת החיים של מקרר איכותי היא ארוכה מאוד, ולכן קשה לדעת מתי לתקן את המקרר ומתי עדיף לשקול קניית מקרר חדש.

עם זאת, לפני שהמקרר שלכם שובק חיים, יש כמה סימנים המרמזים שהוא מתחיל להישחק. אז לפני שאתם רצים לקנות מקרר אינטגרלי חדש שישתלב באופן נפלא בארונות המטבח שלכם, הנה כמה סימנים ברורים המעידים על כך שבקרוב תזדקקו למקרר חדש.

  1. עיבוי מוגזם

אם המקרר מזיע, ייתכן שהוא לא מצליח להתקרר כמו שצריך. כשאתם מבחינים בהזעה זו, בדקו את איטום הגומי מסביב לדלת ונסו לגלות טיפות מים או סימנים לטחב או עובש. יתכן שהבעיה היא באיטום הגומי ואולי תוכלו לתקן אותו בעצמכם.

אם אתם מבחינים בסימני עיבוי בתוך המקרר, כנראה שהגדרת הטמפרטורה לא פועלת כמו שצריך. אם בעיה זו נמשכת זמן רב, הטמפרטורה הלא מדויקת עלולה לקלקל את האוכל שבמקרר.

  • המנוע מתחמם

זה לא נדיר שחלקו האחורי של המקרר מקרין חום. עם זאת, חום מוגזם הוא סימן ברור לכך שמשהו לא תקין במקרר. הסלילים בחלק האחורי של המקרר הם המבודדים שאמורים למנוע את התחממות המקרר. במקרה כזה כדאי להזמין טכנאי שיבדוק את הסלילים. החלפת סלילים יכולה להיות אופציה טובה. אבל אם המקרר ישן במיוחד, יתכן שעדיף להשקיע בקניית מקרר חדש במקום לתקן מקרר שנמצא בסוף דרכו.

  • האוכל במקרר מתקלקל במהירות

סימן מובהק לכך שיש בעיה במקרר, הוא מזון שמתקלקל מהר יותר מהרגיל, או בקבוק בירה שלוקח לו זמן רב מדי להתקרר.

מקרר שלוקח לו זמן רב מדי לקרר את האוכל, או שאינו מסוגל לשמור על הטמפרטורות הנדרשות, משתמש בחשמל רב יותר מהנדרש. זה אומר שהמקרר גורם לבזבוז כסף בגלל המזון שהתקלקל ונזרק לפח ובגלל חשבון החשמל הגבוה יותר.

  • המקפיא שלכם קפוא מדי

אחד הסימנים הנפוצים לתקלה במקרר הוא מקפיא שנראה כמו קרחון. כמובן שאתם רוצים שהמקפיא ישמור על המזון שבתוכו במצב של קיפאון, אבל זה לא נורמלי שמצטבר שם המון קרח.

אם זה המצב, קודם כל הפשירו את המקרר והמקפיא. לאחר מכן חברו חזרה את החשמל ועקבו אחר אופן הפעולה של המקפיא. אם הבעיה ממשיכה, אולי הגיע הזמן לשקול קניית מקרר חדש. כי המקררים החדשים מציעים הפשרה אוטומטית כך שבעיה זו פחות נפוצה בהם.

  • המקרר הוא בן יותר מ-10 שנים

מקרר אמור להחזיק מעמד בין 10 ל-20 שנים. ככול שהמקרר ישן יותר, כך התיקון עשוי להיות יקר יותר. בסופו של דבר עלות התיקונים יכולה להיות גבוהה יותר מעלות ההחלפה. אם המקרר שלכם בן יותר מעשר שנים וזקוק לתיקונים תכופים, סימן שהגיע הזמן לחפש מקרר חדש.

נכתב בשיתוף >> https://www.aristos.co.il/

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

למה כדאי לתקן אייפד בחנות רשמית

תיקון האייפד בחנות רשמית או במרכז שירות מורשה מציע מספר יתרונות ומבטיח רמה גבוהה של איכות, מומחיות ושירות לקוחות. חנויות רשמיות משתמשות בחלקי אפל מקוריים

קרא עוד »
למה כדאי להביא מדביר כל שנה

הבאת מדביר מדי שנה זה אמצעי יזום ומניעתי המציע מספר יתרונות בשמירה על סביבה נקייה ממזיקים והגנה על הרכוש מפניהם. ביקורים קבועים של מדביר מאפשרים

קרא עוד »
למה כדאי לקחת את הילד לריפוי בעיסוק

ריפוי בעיסוק יכול להציע יתרונות רבים לילדים המתמודדים עם אתגרים שונים. ריפוי בעיסוק יכול לעזור להתמודד עם עיכובים התפתחותיים אצל ילדים הקשורים למיומנויות מוטוריות, עיבוד

קרא עוד »
איזה עסקים צריכים מזכירה אישית

עסקים בגדלים ובתעשיות שונות יכולים להפיק תועלת ממזכירות אישית או עוזרות צמודות כדי לספק תמיכה אדמיניסטרטיבית, לנהל משימות ולייעל את התפעול של העסק. במאמר נביא

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל