איך לבחור יהלום מעבדה

בעת בחירת יהלום מעבדה, הידוע גם כיהלום שנוצר במעבדה או סינטטי, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון כדי להבטיח שבוחרים באבן חן איכותית ומקורית אתית. במאמר הקרוב נביא כמה שיקולים מרכזיים שיעזרו לבחור את יהלום המעבדה הנכון.

1. הסמכה

– לחפש יהלומי מעבדה המגיעים עם דוח דירוג ממעבדות גמולוגיות מכובדות כמו המכון הגמולוגי (GIA) או המכון הגמולוגי הבינלאומי (IGI). דוחות אלו מספקים מידע מפורט על 4Cs של היהלום (חיתוך, צבע, ניקיון ומשקל קראט) וכן על מקורו כאבן שגדל במעבדה.

2. תקני איכות

– בדיקת איכות היהלום המעבדתי על סמך 4Cs:

  – חיתוך: לבחור ביהלום בעל חיתוך מעולה להברקה וניצוץ מירביים.

  – צבע: לבחור ביהלום חסר צבע או כמעט חסר צבע (דרגות D עד H) למראה בהיר וברור.

  – בהירות: לבחור יהלום עם תכלילים או פגמים מינימליים עד ללא גלויים.

  – משקל קראט: להחליט על משקל הקרט על סמך העדפות והתקציב.

3. צורה וחיתוך 

– לבחור צורת יהלום המתאימה לסגנון, בין אם זה מבריק עגול קלאסי, חיתוך אמרלד אלגנטי או צורת אגס ייחודית. לקחת בחשבון את איכות החיתוך כדי להבטיח שההיבטים של היהלום יהיו פרופורציונליים היטב לקבלת ברק אופטימלי.

4. מקור אתי

– לבחור ביהלומי מעבדה ידידותיים לסביבה. יהלומים שגודלו במעבדה הם נטולי קונפליקטים ואינם כרוכים בהשפעה הסביבתית הקשורה לכרייה. לוודא שהיהלום מיוצר תוך שימוש בשיטות ירוקות.

5. מחיר 

– להשוות מחירים של יהלומי מעבדה מקמעונאים ויצרנים שונים כדי לקבל מושג לגבי שווי השוק. לקחת בחשבון גורמים כמו גודל, איכות ומוניטין המותג בעת הערכת מחיר היהלום בין אם זה לטבעת או לצמיד טניס של יהלומי מעבדה.

 6. מוניטין יצרן

– לבחור יצרן או ספק אמין  של יהלומי מעבדה עם רקורד של ייצור אבנים באיכות גבוהה. לבדוק ביקורות של לקוחות, הסמכות ומוניטין כדי להבטיח שרוכשים ממקור מהימן.

 7. מדיניות אחריות והחזרה

– לבדוק את האחריות ואת מדיניות ההחזרה המוצעים על ידי הקמעונאי או היצרן. לוודא שיש אפשרות להחזיר או להחליף את היהלום אם הוא לא עונה על הציפיות או אם אתה נתקלים בבעיות כלשהן.

בסופו של דבר, על ידי התחשבות בגורמים אלה וביצוע מחקר מעמיק, אפשר לבחור יהלום מעבדה איכותי העונה על ההעדפות, התקציב והסטנדרטים. בין אם רוכשים יהלום מעבדה לטבעת אירוסין, תכשיט או אירוע מיוחד, בחירת אבן חן מעוצבת היטב ומקורה בצורה אתית יכולה לספק גם יופי וגם שקט נפשי. למידע נוסף על יהלומי מעבדה  כנסו לאתר סמארט CVD > https://www.smartcvd.com/

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

משכנתא עבור בעלי נכסים

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחנים אפשרויות שונות של קבלת משכנתא עבור מטרות שונות. האופציה הנדרשת ביותר היא הלוואה לצורך מימון רכישת דירה. רוב הציבור אינו

קרא עוד »
מתנות יום הולדת לקטנטנים

כל ילד בכל גיל מרוצה מהעובדה שהוא מקבל שפע של מתנות לכבוד יום ההולדת שלו. כשמדובר בקטנטנים, בני המשפחה המורחבת והחברים בוחנים כמה וכמה אופציות

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל