נתיבות דיגיטל

נתיבות דיגיטל

האם זה מאוחר מדי לפנות לייעוץ זוגי?

תוכן עניינים

כאשר מערכת היחסים חורקת במשך זמן מה, זה יכול להיות מסובך להחליט אם טיפול זוגי יוכל לעזור או לא. האם כדאי לנסות זאת, או פשוט לצמצם הפסדים ולהמשיך הלאה?

האופי הבלתי משוחד של ייעוץ זוגי מקצועי עוזר לבני הזוג להתמודד עם בעיות ומספק להם נקודת מבט חיצונית. הטיפול יכול להציל מערכות יחסים רבות, אבל יש כמה סימנים שעשויים להצביע על כך שזה מאוחר מדי לייעוץ. אלה כוללים תחושת תסכול עקב בעיות מתמשכות, התרחקות ממושכת מבן הזוג וניסיונות כושלים לתקן את פני הדברים. ובכול זאת, אם שני בני הזוג מגיעים ליועץ הזוגי, עדיין טיפול זוגי יכול להיות אופציה טובה.

מה הם הדברים החשובים ביותר לבני זוג המנסים להחליט אם ללכת לייעוץ זוגי?

מוטיבציה

ייעוץ זוגי לא יכול להועיל אם אחד מבני הזוג לא מעוניין בו ולא מוכן לפתור שום בעיה. למרבה הצער, יש זוגות שעבורם ייעוץ נישואים הופך לייעוץ גירושים. אם אחד מכם חסר מוטיבציה להגיע לייעוץ, סביר להניח שהטיפול לא יהיה כל כך יעיל.

תפקידו של היועץ הוא מכריע במקרים שכאלה. הוא חייב לפעול באובייקטיביות כשבן זוג אחד כבר החליט אבל השני עדיין מקווה שדברים ישתנו. במקרה זה, עדיף אולי לקבל ייעוץ פרטני.

תזמון

לפי המחקר, זוגות רבים מחכים כ-6 שנים לפני שהם מחפשים עזרה לקשיים במערכת היחסים שלהם. הבעיה היא שהסיכוי להתגרש בשבע הראשונות הוא בערך 50%. נתון זה אומר שהמתנה ארוכה מדי וחוסר טיפול בבעיות במערכת היחסים, יכולה לסלול את הדרך לגירושין.

ככול שתקדימו להגיע לייעוץ זוגי, כך גדלים הסיכויים שתוכלו לפתור את הבעיות שלכם. לעומת זאת, ככול שתמתינו יותר מדי זמן, כך יהיה קשה יותר לטפל בבעיות שלכם. אבל גם אם אתם מרגישים שכבר מאוחר מדי, עדיף שתקבלו החלטה כבר עכשיו!

תקשורת

להרכין את הראש ולחכות שהסערה תעבור, היא לא תמיד האפשרות הטובה ביותר. הימנעות מקונפליקטים במערכות יחסים אינטימיות עלולה להביא להתפוצצות כי הטינה הולכת ומצטברת עם הזמן. באופן דומה, אם אתם הולכים לייעוץ זוגי, עליכם להיות מוכנים לכך שהדברים לא יהיו תמיד מושלמים. חשוב להבדיל בין נושאים פעוטים, כמו בקשה חוזרת ונשנית להנמיך את קול הטלוויזיה בערב, לבין נושאים חשובים כמו האם להביא ילד לעולם.

ציפיות

לפני שאתם מגיעים לייעוץ זוגי כדאי לדעת ששינויים לא מתרחשים בן לילה. לפעמים, זה לוקח שנים עד שרואים שינוי משמעותי במערכת היחסים. עם זאת, כשיש התמדה ומסירות יש גם תקווה. הטיפול הזוגי לוקח זמן, מה שאומר שאתם חייבים להצטייד בסבלנות.

שאלו את עצמכם, עד כמה אתם מוכנים להשקיע מאמץ לאורך זמן? האם שניכם מחפשים פתרון של פלסטר מהיר או שאתם מסורים בכול לבבכם אחד לשני ולזוגיות? כדי לתת סיכוי להצלחת הטיפול, תמיד עדיף להגיע לייעוץ הזוגי עם ציפיות מציאותיות.

הכתבה באדיבות https://www.orit-zucker.co.il/ – אורית צוקר יועצת לענייני זוגיות ומגשרת.

שתפו עם חברים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
נתיבות דיגיטל