מרכזי קניות והיתרונות שלהם לתושבים

מספר מרכזי הקניות הולך וגדל עם הזמן, לא בגלל שהם מציעים מוצרים חדשים או חנויות טובות יותר מאלה שניתן למצוא בקניון הקרוב, אלא בגלל שהם נוחים.

לעומת הקניונים הגדולים, מרכזי הקניות ממוקמים קרוב יותר לאוכלוסייה שהם משרתים, הם מציעים שטח גדול יחסית של חניה נוחה, ומשתלבים היטב עם שגרת החיים בשכונה. לדוגמה, עסקים במרכזי קניות בירושלים, כמו חנות מתנות מצד אחד וחברת קייטרינג בירושלים מצד שני, מושכים אנשים שגרים במרחק של נסיעה קצרה מהבית, כשרוב הלקוחות גרים אפילו קרוב יותר.

מה חושבים הקונים על מרכזי הקניות?

  • מרכזי קניות מקומיים מספקים הפוגה מהבית לאנשים המחפשים מקום מפלט

למרות שאין כמו בבית, בכול זאת זה רעיון טוב לצאת ממנו מדי פעם ולהתאוורר קצת בחוץ. מרכזי קניות מספקים הפוגה קצרה מלוח הזמנים העמוס והקדחתני המאפיין את חייהם של אנשים במאה ה-21. אנשים יכולים להגיע למרכז הקניות כדי להסתובב ולהציץ בחלונות הראווה, מבלי שיהיו חייבים לקנות משהו. סתם בשביל הכיף. מרכז הקניות הוא אזור קטן ונחמד שבו אנשים יכולים לשוטט, להיפגש ולהחליף קצת חוויות.

מרכזי קניות אמנם לא מציעים בידור ובילוי כמו הקניונים הגדולים בארץ, עם זאת הם עדיין מציעים חוויית קניות נעימה והזדמנות להירגע.

  • מרכזי קניות מקומיים מציעים את המגע האנושי והאישי הכול כך חשוב

כולנו זוכרים את הסגרים שנכפו עלינו בעת מגפת הקורונה שתרמה גם לעלייה מדהימה של העסקים המקוונים. אבל כשהעולם שב ונפתח מחדש, אנשים היו כמהים לצאת לקניות במקום שבו הם יכולים לנהל שיחה ממשית עם העובדים בחנות או עם חברים שהם פוגשים במקום.

שום דבר לא יכול לנצח את האדם הממשי שעוזר לכם כשאתם נכנסים לחנות ושואלים שאלות לגבי מוצר מסוים. זה משהו שקניות באינטרנט לא מספקות לכם בקלות.

  • מרכזי קניות מספקים מערכת יחסים סימביוטית עם הקהילה, על ידי תרומה לכלכלה שלה

חנויות מקומיות מספקות הכנסות מתשלומי הארנונה וממסי השילוט שהם משלמים לשלטון המקומי. בכך תומכים עסקים אלה במוסדות הקהילתיים, כמו הפעלת חוגים, כולל חוגי ספורט, וכל פעילות מקומית אחרת. בתי עסק במרכזי קניות מספקים גם הזדמנויות עבודה רבות לחברי הקהילה, ומציעים מקום עבודה יותר נוחה ורווחי, כי העובדים לא צריכים לנסוע כל בוקר שעה ארוכה כדי להגיע לצד השני של העיר הגדולה.

כול שקל שהושקע במרכז הקניות השכונתי יועיל אחר כך לכלכלת הקהילה באמצעות הוצאות הסוללות את הדרך להזדמנויות שונות לצמיחה מקומית. אפילו חברת הנדל״ן המשכירה את בתי המסחר לסוחרים המקומיים, תורמת באופן משמעותי לפרנסת הקהילה.

  • מרכזי קניות מספקים פרנסה ויוצרים צמיחה כלכלית

מרכזי קניות יכולים לתרום לקהילה כשהם מספקים מקומות עבודה ויוצרים פעילות כלכלית, בנוסף להענקת מקום נוח לאנשים לקנות סחורות ולצרוך שירותים. מרכזי הקניות מציעים מסעדות, בתי קפה, מכוני יופי ומרפאות ולפעמים משמשים גם כמקום ההתכנסות של חברי הקהילה.

נכתב בשיתוף >> https://www.holybagel-j.co.il/

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
Picture of על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

משכנתא עבור בעלי נכסים

בשנים האחרונות ישראלים רבים בוחנים אפשרויות שונות של קבלת משכנתא עבור מטרות שונות. האופציה הנדרשת ביותר היא הלוואה לצורך מימון רכישת דירה. רוב הציבור אינו

קרא עוד »
מתנות יום הולדת לקטנטנים

כל ילד בכל גיל מרוצה מהעובדה שהוא מקבל שפע של מתנות לכבוד יום ההולדת שלו. כשמדובר בקטנטנים, בני המשפחה המורחבת והחברים בוחנים כמה וכמה אופציות

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל