טיפים להשקעה מושכלת בנדל״ן

אחת ההשקעות המספקות והמשתלמות ביותר, היא השקעה בנדל״ן. בניגוד למשקיעים במניות ובאג״ח, משקיעים פוטנציאליים בנדל״ן יכולים לקנות נכס, לשלם רק חלק מהעלות הכוללת ואת היתרה לשלם לאורך זמן באמצעות המשכנתא. משכנתא מסורתית דורשת בדרך כלל מימון עצמי בגובה של 25% משווי הנכס.

מה הופך השקעה בנדל״ן, כמו למשל השקעה בפרוייקט פי גלילות, להשקעה טובה? להשקעה טובה יש סיכוי גבוה להצליח ולהציע החזר על ההשקעה. אם תבחרו בהשקעה עם רמת סיכון גבוהה, חשוב לאזן את הסיכון באפשרויות לתגמול גבוה יותר. עם זאת, גם אם תבחרו בהשקעה עם סבירות גבוהה להצלחה, עדיין זה לא מבטיח שההשקעה שלכם אכן תניב לכם רווחים נאים.

הנה כמה טיפים שיוכלו לעזור לכם להרוויח כסף מהשקעה בנדל״ן:

1. בחירה בשוק המתאים ובתזמון הנכון

כדי לבצע השקעות נדל״ן מוצלחות, תצטרכו להכיר היטב את השוק בו תפעלו. ההשקעה וההצלחה שלה יושפעו בעיקר מהגורמים הספציפיים הפועלים בשוק הנדל״ן שלכם. כדי להצליח בהשקעת הנדל״ן נסו להימנע משווקים ׳לוהטים׳ מאוד ומסיכונים הקשורים לקנייה בשוק שנמצא בשיאו שעלולה להוביל להפסד כספי.

שוקי הנדל״ן נעים במחזוריות הנובעת מהשאיפה להשיג רווחים. כול שוק נדל״ן נמצא בשלב קצת שונה במחזוריות זו. נסו למצוא שווקים שנמצאים כעת בשלב ההתרחבות שלהם. הכוונה היא לשוק שבו המכירות והמחירים במגמת עלייה, הנגישות טובה, עלות הבנייה נמוכה והשקעות ההון במגמת עלייה.

השוק המדויק שבו אתם נמצאים אמור לקבוע את הגישה שלכם כשאתם בוחרים השקעה. קחו בחשבון ששיא של בנייה חדשה נוטה להתרחש לרוב לאחר שיא בביקוש לדיור, מה שיכול להוביל להיצע-יתר זמני ולירידת מחירים. שלב זה של הפוגה עשוי להימשך בין שנה ל-3 שנים, לפני שאפשר יהיה למצוא נכסים במחירי תחתית.

חשיבות מיקום הנכס

כדי לבצע השקעה מוצלחת, אתם צריכים להתייחס גם למיקומו של הנכס. עדיף להשקיע בשכונות עם צפיפות אוכלוסין גבוהה, שכונות מתפתחות שבהן כל השירותים הבסיסיים נמצאים בקרבת מקום.

מה המשותף לשכונות הכי טובות הללו?

–   שיעור פשיעה נמוך

–   בתי ספר נהדרים

–   גישה לפארקים ואזורים לבילוי פנאי

–   גישה למרפאות

–   ידידותיות למשפחה

–   גישה לתחבורה ציבורית

–   גישה למסעדות ולמרכז מסחרי

כל אלה מתורגמים לביקוש גבוה לדיור. אל תפספסו הזדמנויות שבהן היצע הדיור עולה על הביקוש לדיור, כי במצבים שכאלה מחירי הקניה עדיין יהיו נוחים.

להיכנס לשוק הנסתר

רכישת נכס ממוכר שנמצא במצוקה, היא אפשרות אידיאלית להשגת נכס במחיר נמוך בהרבה משוויו בשוק. במקרה זה לא מדובר על קניית נכס מעוקל, שעלול להימצא כנכס שזקוק לשיפוץ רב. במקום זאת, חפשו נכסים שבעליהם נמצאים במצוקה ועדיין לא הוציאו אותם לשוק. למשל, זוג שעובר גירושין או משפחה שרוצה למכור את בית ההורים לאחר פטירתם, עשויים להיות המוכרים האידיאליים שלכם. אחרי הכול הם רק רוצים לקבל את הכסף, ואתם כמשקיעים תקבלו כנראה בית מטופח במחיר הרבה יותר נוח.נכתב בשיתוף >> https://www.refaelgrp.co.il/

חזרה לנושא בפוסט

שתפו עם חברים
שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
על הכותב
על הכותב

מאור בן יעקב - מייסד הפורטל יזם ומומחה לשיווק דיגיטלי לעסקים.

עוד מאמרים שכדאי לקרוא!

 איך למצוא אינסטלטור 

כאשר אתם זקוקים לשירותי אינסטלציה בבית או בעסק שלכם, חשוב למצוא אינסטלטור מקצועי ומומחה שיוכל לספק שירות איכותי ואמין. בחירת האינסטלטור המתאים היא קריטית כדי

קרא עוד »
טרנד שולחנות שוק חלביים בישראל

שולחנות שוק חלביים הם טרנד פופולרי באירועים בישראל. הם מציעים מגוון רחב של מאכלים חלביים, המוגשים באופן עצמי על ידי האורחים. שולחנות שוק חלביים יכולים

קרא עוד »
נתיבות דיגיטל