נתיבות דיגיטל

נתיבות דיגיטל

למה לשכור עורך דין מומחה בתחומו?

תוכן עניינים

מקצוע עריכת דין מציע התמחויות שונות, כמו התמחות בדיני משפחה, בצוואות וירושות או בדין הפלילי. יש אמנם עורכי דין כלליים המטפלים במגוון תיקים הקשורים להתמחויות משפטיות שונות, אבל רוב עורכי הדין מעדיפים להתמחות בתחום ספציפי אחד.

במהלך ההתייעצות עם עורך הדין, יגיד לכם אם הוא יכול לטפל בתיק שלכם או לא. עם זאת, כאשר אתם זקוקים לעורך דין גירושין או לעורך דין מעצרים, עדיף לשכור את שירותיו של עורך דין מומחה בתחום של התיק שלכם, מאשר את שירותיו של עורך דין כללי.

סיבות בגינן כדאי לשקול שכירת עורך דין מומחה

  • ניסיון רלוונטי מתאים

לוותק ולניסיון יש תפקיד מכריע בפרקטיקה המשפטית. הנה כמה מהדברים שעורכי הדין לומדים במהלך שנות הניסיון שלהם:

  • לשפר את היחסים הבין אישיים עם הלקוחות.
  • לטפל ביעילות בבירוקרטיה של בית המשפט.
  • לנהל משא ומתן, למשל במקרה של עסקת טיעון.

הניסיון של עורך הדין המומחה הוא יתרון ממשי כי הוא מגיע מאותו תחום משפטי.

עורך דין מומחה בתחום ספציפי:

  • מבין היטב את החוקים המשפיעים על התחום המשפטי שבו הוא מומחה.
  • רכש ניסיון בתחום ספציפי, שלא קל להשיגו בתחומים משפטיים אחרים.
  • מבין את הדגלים האדומים האופייניים לתיקים שעוסקים בתחום המומחיות המשפטי שלו.

למשל, סביר להניח שלעורך דין שעוסק עשר שנים בתיקים המתמקדים בנזקי גוף, יהיו כישורי משא ומתן טובים יותר מאשר לעורך דין לענייני עיזבון. פשוט בגלל שמקרי נזקי הגוף מעורבים יותר בניהול משא ומתן מאשר ענייני העיזבון. דוגמה אחרת, לעורך דין פלילי אמור להיות ניסיון רב יותר בבית המשפט מאשר לעורך דין לענייני עיזבון.

  • שפע של אנשי קשר רלוונטיים

עורך דין טוב שמשיג תוצאות טובות ללקוחות שלו, זקוק ליותר מאשר כישורים וניסיון. עורך דין טוב מסתמך גם על אנשי הקשר ואנשי המקצוע האחרים שהוא מכיר ועשויים לסייע למקרה שלכם. למשל, במקרים מסוימים יש צורך בעד מומחה או בחוקר פרטי. עורך דין מומחה עשוי להיות בקשר עם איש מקצוע מומחה הנדרש לעדות, ולגייס אותו מהר יותר מעורך הדין הכללי.

למשל, לעורך דין רשלנות רפואית יש קשרים עם עדים מומחים בתחום הרפואה שאיתם כנראה עבד בעבר. לכן, הוא לא יצטרך להתחיל לחפש ולבחון עדים מומחים ברפואה בכול פעם שהוא מטפל במקרה של רשלנות רפואית. בנוסף, אנשי הקשר ויחסי העבודה הזמינים לו, חוסכים ללקוחות זמן וכסף.

  • שקט נפשי

אנשים רבים חוששים שמא המקרה שלהם יהפוך לתיק משפטי יקר. ככול שהתיק חמור יותר, כך כף המאזניים נוטה יותר לצד הדאגה. דאגה קיצונית אינה בריאה לא ליחסים המשפחתיים ולא לקשרים בעבודה. שכירת עורך דין מומחה בתחום היא אחת הדרכים להתמודד עם דאגה זו, והיא מאפשרת לכם להישאר רגועים כשאתם יודעים שהתיק שלכם נמצא בידיים הנכונות.

נכתב בשיתוף >> https://www.shklyar-law.co.il/

שתפו עם חברים

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בווטסאפ
נתיבות דיגיטל